Detail pozice

Data Architect (m/ž)

Potřebujeme pomoci především s nastavením standardů kolem datové architektury, data governance a datové kvality. Naší představou je definovat v této oblasti rozumné patterny, o které se bude moci opřít architektura při řešení nových požadavků.

Další oblastí je orientace v moderních datových technologiích - potřebujeme pokrýt definici optimálních komponent a jejich vazeb v rámci analytických systémů - tj. vč. zpracování real-time eventů, zapojení konceptů in-memory database, konceptů data lake atd.

Máme etablované tradiční komponenty jako ODS, Data Warehouse, Hadoop. Nyní implementujeme technologii Kafka pro real-time zpracování eventů, plánujeme rozšiřování analytické platformy o další komponenty a přechod do cloudu.

V organizaci plánujeme tuto pozici vytvořit po boku data quality v týmu business intelligence. Samozřejmá je intenzivní spolupráce zejména s oddělením architektury a s business analytiky.

Jste náš člověk, pokud vás zajímají data a jejich zpracování a integrace v moderních nástrojích, které současné technologie nabízejí.

Co u Vás hledáme:

• Ovládáte datové modelování a principy data governance
• Jste entusiasta v oblasti datových technologií. Aktivně se orientujete v současných technologiích pro uložení dat, integraci, analytiku. Kladete si otázky, zda je lepší data uložit v parquet file nebo jsonu nebo zda data uložit v K-SQL nebo raději Cosmos DB
• Dokážete vystupovat asertivně se zaměřením na výsledek - navržená řešení je třeba také prosadit.

Co pro Vás máme my:

Mezi naše nejoblíbenější benefity patří příspěvek na pracovní mobilní telefon dle vlastního výběru až do výše 7 200 Kč nebo cafeterie s 18 000 body.

O2 ale nabízí širokou škálu dalších benefitů, od zvýhodněné O2 TV a domácího internetu, jazykových kurzů, nebo příspěvek na připojištění až po stravenky, 25 dnů dovolené a 3 dny zdravotního volna.

Seznam všech benefitů najdete na zde: https://od.o2.cz/prehled-benefitu

Kontakt

O2 Czech Republic a.s.
Lucie Krčmová