Detail pozice

Big Data Scientist (m/ž)

Baví Vás statistika a chcete pracovat s velkými různorodými daty? Jste fanoušek open-source? Zajímá Vás propojení telca a finančního světa?

Máte na to diskutovat s námi o generativní adversiální síti?

Hledáme nového kolegu/yni, který/á se bude soustředit na vývoj prediktivních modelů se zaměřením na binární klasifikační problémy. Těšit se můžete na nevyčerpatelný zdroj dat a inspirace.

Kdo jsme?

Jsme O2 data science team. Každý den pomáháme interním i externím zákazníkům řešit jejich problémy. Ať už se jedná o predikci kreditního rizika, doporučováni produktů, anebo social network analysis jsme schopní pomoci.
Různorodost naší práce přináší i důraz na schopnost zkoumat problémy z různých úhlů a vymýšlení nových, někdy dosud neexistující, řešení. Rozhodně se nikdy nenudíme!

A jaké používáme technologie?
V řešení problému se snažíme nenechat se svázat jednou určitou technologií, ale vymýšlet jak problém vyřešit nejlépe. Nicméně v toolboxu k běžnému použití se nachází následující technologie: Prostředí R, Python, Hadoopu (Pyspark, Hive, Jupyter,…), Tensorflow, Bash, Git, Java, DWH, Julia.

Vaše budoucí práce:

• Budete se učit za běhu
• Čeká Vás vyvíjení celé pipeline modelů – od zpracování dat, přes modelování až po validaci výsledků a sledování reálných dopadů
• Při práci používáme nejnovější technologie a máme chuť k experimentování. Nebojíme se zkoušet nové metody ani vytvářet nové, atypické prediktory.

Co u Vás hledáme:

• Musíte mít dobrou znalost alespoň jednoho relevantního programovacího jazyka pro data science a statistiku. Znalost R výhodou, ne podmínkou.
• S pomocí stack overflow musíte být schopný/á navrhnout, aplikovat a validovat model
• Bylo by dobré, abyste měl/a alespoň základní znalost statistiky
• Uvítáme, pokud máte základní znalost SQL
• Klademe důraz na code review a agilní systém řízení
• Ke své práci kromě českého jazyka využijete i angličtinu, takže očekáváme její znalost

Co pro Vás máme my:

• Můžete od nás očekávat podporu při vzdělávání – MOOC (např. Coursera) a dedikovaný čas na studium

Mezi naše nejoblíbenější benefity patří příspěvek na pracovní mobilní telefon dle vlastního výběru až do výše 7 200 Kč, nebo cafeterie s 18 000 body.

O2 ale nabízí širokou škálu dalších benefitů, od zvýhodněné O2 TV a domácího internetu, jazykových kurzů, nebo příspěvek na připojištění až po stravenky, 25 dnů dovolené a 3 dny zdravotního volna.

Seznam všech benefitů najdete na zde: https://od.o2.cz/prehledbenefitu

Informace o pozici

Místo pracoviště

Praha

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Zadavatel

O2 Czech Republic a.s.

Kontakt

O2 Czech Republic a.s.
Ivana Hálková
Za Brumlovkou 266/2
140 22  Praha - Michle
Česká Republika